PTT Kargo Takip


 

PTT Kargo ve PTT Kargo Takip İşlemi:

 

PTT Kargo, Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük kargo şirketlerinden biridir. PTT’nin kargo şirketi, her yıl milyonlarca paketi ve belgeyi Türkiye’nin her yerine ve dünyanın birçok noktasına göndermektedir. PTT Kargo’nun geniş bir dağıtım ağı, çeşitli teslimat seçenekleri ve uygun fiyatları bulunmaktadır.

PTT Kargo, müşterilerinin gönderilerinin güvenliği konusunda oldukça titizdir. Müşterilerin gönderileri, sigortalı olarak taşınmaktadır ve PTT Kargo, müşterilerine yüksek standartlarda bir hizmet sunmayı hedeflemektedir.

PTT Kargo’nun online takip sistemi, müşterilerin gönderilerinin nerede olduğunu takip etmelerine olanak tanır. PTT Kargo takip numarası, müşterilerin gönderilerini kolayca takip edebilmelerini sağlamaktadır. Ayrıca, PTT Kargo’nun müşteri hizmetleri de müşterilerine ulaşabilecekleri bir diğer seçenektir.

PTT Kargo, hızlı teslimat seçenekleri sunar. Gönderilerin teslimat süresi, gönderinin nereye gittiğine ve gönderinin boyutuna bağlı olarak değişebilir. Ancak, PTT Kargo, müşterilerine en hızlı şekilde teslimat yapmak için çalışmaktadır.

PTT Kargo’nun mesai saatleri hafta içi 09:00-18:00 ve cumartesi 09:00-12:00 arasındadır. PTT Kargo, pazar günleri kapalıdır. Ayrıca, PTT Kargo’nun bayram tatillerinde değişiklikler olabilir, bu nedenle teslimat süreleri değişebilir.

PTT Kargo, Türkiye’nin her yerinde ve yurtdışında birçok şubeyle hizmet vermektedir. PTT Kargo şubelerine gitmek mümkün olmadığında, müşteriler PTT Kargo’nun resmi web sitesi aracılığıyla da kargo gönderimlerini yapabilirler. PTT Kargo, müşterilerine geniş bir yelpazede teslimat seçenekleri sunar ve her müşteriye özel çözümler sunmak için çalışır.

PTT Kargo Takip İşlemi:

PTT Kargo takip işlemi yapmak oldukça kolay ve hızlıdır. Sitemizin Anasayfasına girerek takip numarasını girerek kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda mobil uygulamalar aracılığıyla da takip işlemi gerçekleştirilebilir.
PTT Kargo takip numarası, kargo gönderimi yapılırken size verilen fiş veya gönderi takip belgesi üzerinde bulunur. Bu numarayı kullanarak internet sitesi ya da mobil uygulama üzerinden kolaylıkla kargonuzun nerede olduğunu takip edebilirsiniz.
PTT Kargo takip sistemi, kargonuzun hangi aşamada olduğunu size bildirir. Kargonuzun kabul edildiği tarih ve saat, nereden nereye gönderildiği, hangi aşamada olduğu gibi detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu sayede kargonuzun durumunu takip ederek teslimat tarihini önceden öğrenebilirsiniz.

PTT Kargo takibi için kargonuzun takip numarasını öğrenmeniz gerekmektedir. Takip numaranızı öğrendikten sonra PTT Kargo resmi web sitesi üzerinden kargonuzu takip edebilirsiniz. Ayrıca PTT Kargo müşteri hizmetleri (444 1 788) aracılığıyla da kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.
Karonuzun bulunduğu konumu belirlemek için öncelikle takip numaranızı öğrenmeniz gerekmektedir. Takip numaranızı öğrendikten sonra PTT Kargo web sitesinde yer alan “Sorgulama” bölümüne girerek kargonuzun bulunduğu konumu öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda PTT Kargo mobil uygulaması da bulunmaktadır. Mobil uygulama üzerinden de takip işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
PTT Kargo’nun kargonuzu teslim etme süresi gönderi türüne, gönderi alıcısının bulunduğu yere ve kargo ağırlığına bağlı olarak değişebilir. Kargo teslim süresi genellikle 1-3 iş günü arasında değişmektedir.
PTT Kargo’nun mesai saatleri hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasındadır. Cumartesi günleri ise 09:00-13:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Pazar günleri ise PTT Kargo şubeleri kapalıdır.
Müşteri hizmetleri iletişim bilgileri için PTT Kargo resmi web sitesi ziyaret edilebilir.

PTT Kargo Teslimat Süresi:

PTT Kargo’nun teslimat süresi, kargonun gönderildiği ve teslim edileceği yerlerin uzaklığına bağlı olarak değişebilir. Genellikle, 0-750 km mesafelere yapılan gönderiler bir gün içinde teslim edilirken, 750-1500 km mesafeler için iki gün ve 1500 km üzeri mesafeler için üç gün içinde teslimat gerçekleştirilir.

PTT Kargo, özellikle şehir içi teslimatları konusunda oldukça hızlıdır ve genellikle kargonun ertesi günü teslimat yapar. Ancak, teslimat süresi gönderim yapacağınız bölgeye göre değişebilir. Teslimat süresini etkileyen faktörler arasında kargo yoğunluğu, hava şartları, trafik yoğunluğu gibi faktörler de yer alır. Bu nedenle, PTT Kargo’nun web sitesinden kargonuzun takibini yaparak, teslimat süresi hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

PTT Kargo Çalışma Saatleri:

PTT Kargo, hafta içi her gün 09:00 ile 18:00 saatleri arasında çalışmaktadır. Cumartesi günleri ise sadece bazı şubelerde hizmet vermektedir. Pazar günleri ise tüm PTT şubeleri kapalıdır. PTT Kargo’nun teslimat saatleri ise, kargo gönderiminin yapılacağı bölgeye ve kargonun özelliklerine göre değişebilmektedir. Kargo gönderimlerinde tercih edilen hizmet seçeneklerine göre teslimat süreleri değişebilmektedir.

PTT Kargo Takip Numarası:

MNG Kargo takip numarası, kargonuzun takibini yapabilmeniz için size özel olarak atanmış olan numaradır. Bu numarayı, kargo göndericisi size bildirdiğinde veya internet sitesinde yer alan “Sorgulama” bölümünden öğrenebilirsiniz. MNG Kargo takip numarasını doğru bir şekilde girerek kargonuzun nerede olduğunu ve teslimat durumunu öğrenebilirsiniz.

PTT Kargo iletişim bilgileri:

PTT Kargo iletişim bilgileri şöyledir:

Müşteri Hizmetleri: 444 1 788
E-Posta: kargomnerede@ptt.gov.tr
İletişim Formu: https://www.ptt.gov.tr/pttWebServices/pttkargo/TR/IletisimFormu.html

Sosyal Medya Hesapları:

PTT Kargo Twitter: https://twitter.com/pttkargo
PTT Kargo Facebook: https://www.facebook.com/PTT-AG-192223930933111/
PTT Kargo Instagram: https://www.instagram.com/ptt.kargo/