Pin

Alibaba Cloud, İşletmelerin Kullanıcı Deneyimini İyileştirmesine Yardımcı Olmak İçin Yeni Yapay Zeka Modelini Başlattı

Alibaba Cloud, İşletmelerin Kullanıcı Deneyimini İyileştirmesine Yardımcı Olmak İçin Yeni Yapay Zeka Modelini Başlattı

Pin

Alibaba Group, teknolojik ve yapay zeka kolu olan Alibaba Cloud, son zamanlarda en büyük dil modeli olan Tongyi Qianwen‘i tanıttı. Yakın zamanda grup, müşteri hizmetlerini geliştirmek için tüm operasyonlarında yeni yapay zeka modelini kullanacaklarını duyurdu.

Alibaba Cloud, yeni ECS bulut sunucuları ve OSS Rezerve Kapasitesi (OSS-RC) ve OSS Anywhere Rezerve Kapasitesine (OSS-ARC) ek olarak, en önemli bulut hizmetlerinden bazıları için fiyat indirimlerini de duyurdu. Bu değişiklik, Çin’deki işletmeler için bilgi işlem maliyetini düşürecek ve yapay zeka çağındaki yeni olasılıklardan yararlanmalarına yardımcı olacaktır.

Alibaba Cloud, yapay zeka odaklı inovasyondan kâr elde etmek isteyen işletmelerin yolunu açıyor. Müşterilere Tongyi Qianwen‘e bulut tabanlı erişim sağlayarak ve onlara özel büyük dil modelleri geliştirmede yardımcı olarak, işletmelerin yapay zeka modelleri geliştirmesi için gerekli süreçleri hızlandırıyor.

Tongyi Qianwen, işletmelerin güvenli bir bulut ortamında kendi özel zekası ve endüstriyel bilgi birikimleri ile birleştirerek özel yapay zeka modelleri geliştirmesine olanak sağlıyor. Temel modellerin oluşturulmasıyla ilgili zaman alıcı ve maliyetli ön eğitim süreçlerine ihtiyaç duyulmadan, bunun müşteriler için yeni bir büyüme ivmesi dalgasını ateşleyeceği tahmin ediliyor.

Alibaba Cloud’un Tongyi Qianwen’i geliştiricilere sunması, büyük ölçekli yapay zeka uygulamaları oluşturmak isteyenler için büyük bir fırsat sunuyor. Lojistikten medyaya, bankacılığa, üretime, enerji perakendeciliğine ve daha fazlasına kadar herhangi bir endüstri, yapay zeka yazılım ekosisteminin bu güçlendirilmesinden faydalanabilir. Bir API olarak Tongyi Qianwen’in beta testi başvurusu şu anda Çin’deki geliştiricilere açıktır.

Alibaba Cloud, “Üretken yapay zeka ve bulut bilgi işlemin yönlendirdiği teknolojik bir dönüm noktası Bu yeni yapay zeka modeli, Tongyi Qianwen, Alibaba Cloud’un mevcut hizmetlerine entegre edilerek müşteri hizmetlerinin geliştirilmesine yardımcı olacak. Ayrıca, Alibaba Cloud yeni ECS bulut sunucuları, OSS Rezerve Kapasitesi (OSS-RC) ve OSS Anywhere Rezerve Kapasitesine (OSS-ARC) gibi en önemli bulut hizmetlerinden bazıları için fiyat indirimleri de duyurdu. Bu değişiklik, Çin’deki işletmeler için bilgi işlem maliyetlerini düşürmek ve yapay zeka çağındaki yeni olasılıklardan yararlanmalarına yardımcı olmak için tasarlandı.

Alibaba Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Daniel Zhang, “Üretken yapay zeka ve bulut bilgi işlemin yönlendirdiği teknolojik bir dönüm noktasındayız ve tüm sektörlerdeki işletmeler, oyunda bir adım önde olmak için zeka dönüşümünü benimsemeye başladı” dedi. Alibaba Cloud, müşterilerine Tongyi Qianwen‘e bulut tabanlı erişim sağlayarak ve onlara özel büyük dil modelleri geliştirmede yardımcı olarak, işletmelerin yapay zeka odaklı inovasyondan kâr elde etmesinin yolunu açıyor.

Tongyi Qianwen, müşterilerin özel yapay zeka modelleri geliştirmelerine de olanak tanıyor. İşletmeler, kendi özel zekaları ve endüstriyel bilgi birikimleri ile birleştirerek güvenli bir bulut ortamında Tongyi Qianwen‘i kullanarak özel yapay zeka modelleri oluşturabilirler. Bu sayede zaman alıcı ve maliyetli ön eğitim süreçlerine ihtiyaç duymadan temel modeller oluşturulabilir ve bu da müşteriler için yeni bir büyüme ivmesi dalgası yaratabilir.

Tongyi Qianwen ayrıca, geliştiricilerin büyük ölçekli yapay zeka uygulamaları oluşturmasına da olanak tanıyacak. Lojistikten medyaya, bankacılığa, üretime, enerji perakendeciliğine ve daha pek çok alana kadar her sektör, yapay zeka yazılım ekosisteminin bu güçlendirilmesinden faydalanabilecek. Tongyi Qianwen‘in beta testi başvurusu şu anda Çin’deki geliştiricilere açıktır ve gelecekte daha geniş bir kullanıcı kitlesine sunulması bekleniyor.

Tongyi Qianwen, Alibaba Cloud tarafından müşterilerine sunulan bir yapay zeka modelidir. Bu model, işletmelerin yapay zeka odaklı inovasyon yapmalarına olanak tanıyarak kâr elde etmelerini sağlar. Müşteriler, Tongyi Qianwen’i özel bir zekayla ve endüstriyel bilgi birikimleriyle birleştirerek özel yapay zeka modelleri geliştirebilirler. Bu sayede, zaman alıcı ve maliyetli ön eğitim süreçlerine ihtiyaç duyulmadan, temel modellerin oluşturulması mümkün olacaktır.

Alibaba Cloud, müşterilerine Tongyi Qianwen‘e bulut tabanlı erişim sağlayarak ve özel büyük dil modelleri geliştirmede yardımcı olarak, yapay zeka çağındaki yeni olasılıklardan yararlanmalarına imkan tanıyor. Tongyi Qianwen, geliştiricilerin büyük ölçekli yapay zeka uygulamaları oluşturmasına da olanak sağlayacak ve yapay zeka yazılım ekosisteminin birçok sektörde kullanılmasına yardımcı olacak.

Alibaba Cloud, aynı zamanda en önemli bulut hizmetlerinden bazıları için fiyat indirimleri de duyurdu. Bu indirim, Çin’deki işletmeler için bilgi işlem maliyetlerini düşürmeyi ve daha ileri teknolojik ürünler yaratmalarına olanak sağlamayı amaçlıyor.

Alibaba Group CEO’su Daniel Zhang, “Üretken yapay zeka ve bulut bilgi işlemin yönlendirdiği teknolojik bir dönüm noktasındayız ve tüm sektörlerdeki işletmeler, oyunda bir adım önde olmak için zeka dönüşümünü benimsemeye başladı” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Alibaba Cloud, bilgi işlem ve yapay zeka hizmetlerini işletmeler ve geliştiriciler için daha erişilebilir ve kapsayıcı hale getirerek, müşterilerin daha fazla içgörüyü keşfetmelerine, yeni iş modelleri keşfetmelerine ve büyüme için yeni fırsatlar yaratmalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

KAYNAK

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir