Pin

Australia Post

Merkezi Melbourne’de bulunan Australia Post , Avustralya’nın posta sistemini işleten devlete ait bir kuruluştur. Sakinlerinin ülke içinde ve dünya çapındaki varış noktalarına posta göndermesine ve paket almasına izin verir.

64.000 kişilik güçlü bir iş gücünün desteğiyle Auspost , 4.300’den fazla tesise sahiptir ve en kırsal ve uzak bölgelerde bile ülke çapında 7.950’den fazla rotayı yönetmektedir. 220’den fazla ülkedeki müşterilere kolay ve uygun fiyatlı gönderme hizmetleri sunar.

Australia Post takibi, çalınan veya kaybolan siparişler, gümrükleme sorunları veya diğer zorluklardan kaynaklanan teslimat endişelerine yardımcı olur.

Australia Post Kargo takibi hakkında
Auspost’un sitesinde, on adede kadar farklı paketi takip edebileceğiniz bir Australia Post sipariş takip hizmeti var. Durum uyarıları almak için Circuit Package Tracker uygulamasını da kullanabilirsiniz .

İster sipariş gönderiyor ister alıyor olun, ilerlemelerini çevrimiçi olarak takip edebilir ve Australia Post’un bunları nasıl ele alacağını seçebilirsiniz.

Bir Auspost paket numarası, paketleri tanımlayan ve başlangıç ​​noktasından varış noktasına yolculuklarının ayrıntılarını içeren şifreli bir koddur.

Aşağıda, Auspost sipariş takibinin nasıl kullanılacağına ilişkin sık sorulan sorular ve yaygın sorunların çözümleri yer almaktadır.

Australia Post takip numaranızı nasıl bulabilirsiniz?
Standart Australia Post takip numaraları 13 rakam ve harften oluşur. İki harfle başlar, ardından dokuz rakamla başlar ve çoğu zaman “AU” ile biter.

Örneğin, 13 haneli bir Australian Post takip numarası şuna benzer: AA 555 555 555 AU .

Avustralya Postanesi genellikle bir makbuzun üzerine bir izleme kimliği ekler. Takip numarasını ayrıca ürüne yapıştırılan barkod veya etikette de bulabilirsiniz.

Satıcılar, çevrimiçi bir şey satın aldıktan sonra size numarayı içeren bir onay e-postası gönderir.

Auspost Kargonuzu nasıl takip edebilirsiniz?
Kendinizi “Auspost paketimi takip et” ifadesini ararken bulduysanız, yalnız değilsiniz. Takip numaranız elinizdeyken yukarıdaki takip kutusuna yazıp sorgulayabilirsiniz.

Circuit Package Tracker her öğeyi takip edecek ve size mevcut teslimat seçeneklerini gösterecektir.

Avustralya Postası takip numarası
Australia Post takip numaranız olmadan paketinizin ilerlemesini takip etmek imkansızdır. Ancak bu, paketinizin teslim edilmeyeceği anlamına gelmez; yalnızca, paketin tam olarak ne zaman varacağını bilmenizin hiçbir yolu olmayacağı anlamına gelir.

Bir Australia Post paketini takip numarası olmadan nasıl takip edebilirim?
Auspost, bir öğenin ağında hareket ederken ilerlemesini takip etmek için takip numaralarını kullanır. Öğeleri izlemek için ad veya adres gibi bilgileri kullanmak imkansızdır.

Çevrimiçi bir ürün satın aldıysanız ve satıcınız bir takip numarası göndermiyorsa bir tane isteyin. Bu arada, rahatlayabilir ve paketinizin gelmesini bekleyebilirsiniz.

Australia Post izleme sorunlarını çözme
Auspost, gelişmiş ve güvenli bir teslimat sistemine sahip olsa da, paketiniz için gecikme garantisi veremez. Gecikmelerin çoğu önemsizdir -gümrük veya denizaşırı hava sorunlarından kaynaklanır- ancak endişe etmenize gerek yok.

Teslimatınızda neden herhangi bir değişiklik yapabileceklerini keşfetmek için hizmet güncellemelerini ve teslimat kesintilerini bulabilirsiniz .

Paketinizi beklenen teslimat tarihinden önce teslim etmemişlerse, mümkün olan en kısa sürede Australia Post müşteri desteği ile iletişime geçmelisiniz .

Australia Post paketinizi neden takip edemiyorsunuz?
Auspost teslimatınızı takip edememenizin çeşitli nedenleri olabilir. Lütfen dikkatli bir şekilde girerek takip numaranızı doğru aldığınızdan emin olun.

Takip numaranız doğruysa sorun Australia Post’ta olabilir. Paketinizi takip etmeye çalıştığınızda sistemleri kullanılamayabilir veya bir güncelleme alıyor olabilir.

Sorun gönderici tarafında da olabilir. Bazı satıcılar, gönderen etiketlerin çıktısını alır ve paketinizi Auspost’a teslim etmeden önce ürününüzü gönderdiklerini söyler.

Australia Post siparişinizi henüz teslim almadıysa teslimat bilgilerinizi sistemlerine girmemiş demektir. Paketinizi teslim ettikten sonra, takip güncellemeleri başlar.

Satın alma işleminizin üzerinden henüz ilk birkaç gün geçtiyse gönderene ve Australia Post’a takip sürecini başlatmaları için zaman tanıyın.

Veya satıcıyla iletişime geçebilir ve bir güncelleme isteyebilirsiniz. Bazı işletmeler size iki ayrı mesaj gönderir: biri takip ayrıntılarını içeren, diğeri ise siparişinizi gönderdiklerini onaylaylama mesajı.

Takip içermeyen bir denizaşırı hizmet kullanıyorsanız, “ürün takip edilemez” mesajı alırsınız.

Australia Post paketiniz neden güncellenmiyor veya taşımıyor?
Australia Post paket takibiniz, yazılım güncellemeleri, hava durumu ve nakliyeci gecikmeleri dahil olmak üzere birçok nedenden dolayı güncellenmeyebilir veya hareket ediyor gibi görünebilir.

Auspost ile Avustralya’nın en ücra köşelerine bile posta yoluyla ulaşılıyor. Kara, hava ve deniz yoluyla yurt içi ve yurt dışı teslimat, postaya ulaşmanın biraz zaman alabileceği anlamına gelir. Hava durumu, araç bakımı ve gümrük, Australia Post’un kontrolü dışındadır ve teslimat sürelerini etkileyebilir.

Australia Post takip sistemi karmaşık bir teknolojidir, bu da birçok şekilde ters gidebileceği anlamına gelir. Yazılım güncellemeleri, durum güncellemelerinin görünmesini engelleyebilir, ancak bunlar nadiren birkaç saatten uzun sürer.

Paketinizi günlerdir takip ediyorsanız ve herhangi bir hareket göremiyorsanız, siparişinizin henüz Auspost ağına ulaşmamış olması da mümkündür.

Paketiniz hemen alınamayabilir veya doğrudan sürücü tarafından taranamayabilir. Bu durumda, teslimatı bekledikleri zaman hakkında bir güncelleme almak için göndericinizle iletişime geçmelisiniz.

Australia Post takip durumu açıklandı
Sipariş geçmişi sayfası, Australia Post’tan sağlanan en son bilgilerle gerçek zamanlı olarak güncellenen “İzleme Durumu” etiketli bir sütun içerir.

Aşağıdaki çeşitli durumları öğrenerek paketinizin durumu hakkında bilgi edinin.

Nihai teslimat durumundan önce, yolda veya beklemede durumunu bulabilirsiniz.

Transit Halinde
Paketiniz transit halindeyken, Australia Post tarafından verilmiş veya onun tarafından teslim alınmıştır. Öğeniz bir tasnif tesisine ulaşır ve bir kurye onu bulunduğunuz yere ulaştırır. Taşıma, nereye gittiğine ve nakliyecinin ne kadar uzakta olduğuna bağlı olarak birkaç günden haftalara kadar sürebilir.

Auspost, varış sürelerini binlerce teslimata göre tahmin eder, ancak bu süreler garanti edilmez. Australia Post, ağlarındaki gecikmeleri ve kesintileri tahminlerine dahil eder.

“Geçiş halinde” bir paketin “bugün geliyor” durumundaki bir paketle aynı olmadığını unutmamalısınız. Auspost iki saat içinde paketinizi teslim edilmek üzere araca yükler ve sizi SMS ile uyarabilir.

Auspost paketiniz neden hala yolda?
Paketinizin taşıma süresi, nereye gittiği ve gönderenin ne kadar uzakta olduğu gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.

Gümrük gecikmeleri veya Australia Post tesislerinde yapılacak ek kontroller nedeniyle paketinizi duraklatabilirler. Ancak çoğu durumda paketler temizlenir ve son varış yerlerine bırakılır.

Australia Post’un gümrük işlemlerinin tamamlanması genellikle bir günden kısa sürer, ancak daha uzun da sürebilir. Australia Post’un paketinizi teslimat için serbest bırakmadan önce üzerinde daha fazla kontrol yapması gerekip gerekmediğine bağlıdır.

Bir Auspost paketi ne kadar süre yolda kalabilir?
Bir Auspost paketinin yolda ne kadar süre kalabileceği, paketinizi aynı eyalet içinde mi, eyaletler arası mı yoksa uluslararası mı gönderdiğine bağlıdır.

Normal mektupların aynı eyalet içinde yurt içine teslimi genellikle dört iş günü kadar sürer.

Teslimat süreleri eyaletler arasında değişir ancak genellikle üç ila altı iş günü arasında ulaşır.

Uluslararası teslimat süreleri, gönderdiğiniz ülkeye bağlıdır. Uluslararası teslimat için tahminler iki ila 25 iş günü arasındadır.

Yurtiçi teslimat için Güney Avustralya, Tazmanya veya Kuzey Bölgesi menşeli paketler ülkeden ayrılmadan önce başka bir eyalette en az bir kez durmalıdır. Bu eyalet ve bölge paketleri için üç ila yedi iş günü bekler.

Askıda olması
Siparişi taşıma sırasında bulmadan önce, muhtemelen öğenizin beklemede durumda olduğunu göreceksiniz. “Beklemede” durumu, gönderenin ürünü henüz bir Australia Post şubesine teslim etmediğini gösterir.

Beklemede durumu, Australia Post’un uyarıldığını ve öğeyi göndericiden yakında almayı beklediğini belirtir.

Auspost paketiniz neden beklemede olabilir?
Öğenizin durumu “Beklemede” ise, henüz Australia Post tarafından taranmamıştır.

Gönderici, paketinizi sokak posta kutusuna göndermiş olabilir veya öğeniz Postaneye yapılan toplu posta teslimatının bir parçası olabilir.

Bu durumda, posta işlenmemiş ve taranmamış olabilir.

24–48 saat içinde, güncellenmiş bir izleme durumu almanız gerekir. Australia Post, paketinizi o zamana kadar tarar.

Paketinizin durumu birkaç günden fazla “beklemede” kalırsa, bunun nedeni pakette bir sorun olması, içeriğin taşınmasının yasa dışı olması veya ambalajın yanlış olması olabilir.

Daha fazla gecikme olursa, Australia Post satıcıyı bilgilendirecek ve sizinle iletişime geçecektir. Değilse, daha fazla ayrıntı öğrenmek için gönderenle iletişime geçmelisiniz.

Bir pakette iki ay boyunca güncelleme olmazsa, durum “beklemede” olarak değişebilir. Bu durumda beklemede durumu, Australia Post’un siparişinizi arşivlediğini gösterir.

Avustralya Postası teslimat süreleri
Teslimat süreleri, Australia Post’un siparişi nereye gönderdiğine bağlı olarak değişir. Avustralya içinde teslimat bir hafta içinde yapılmalıdır.

Yurtdışındaki çoğu ülke için ortalama teslimat süresi yaklaşık 15 gündür. Ancak bazı varış noktaları çok daha uzun, bazen 25 günden fazla sürer.

Auspost teslimat süreleri: Paketiniz ne zaman gelecek
Australia Post teslimat süreleri, paketinizi teslim edip etmemelerine bağlıdır. Birkaç kargo şirketinin web sitelerinde beklenen teslimat sürelerini bulabilirsiniz.

Auspost’un üçüncü taraf teslimat ortağı olan StarTrack Courier için teslimat günleri , Pazartesi’den Cuma’ya 08:00 – 18:00 arasındadır ve Avustralya’nın başkentlerinin belirli bir metropol bölgesinde çalışma saatleri dışında teslimat alternatifleri mevcuttur.

Takip bilgileri siparişin aynı gün ulaşacağını gösteriyorsa, teslimatı 18:00’den önce bekleyebilirsiniz.

Australia Post ne kadar geç teslim eder?
Australia Post’un yurt içi teslimat hizmeti yerel saatle sabah 7’de başlar ve yerel saatle 17:00’de sona erer. Ek ücret karşılığında cumartesi günleri de teslimat yaparlar; ancak, yalnızca kendi saat diliminizde 13:00’e kadar.

Avustralya Postası deniz aşırı ülkelere gönderirken, teslimatı ülkenizde belirlenen kuryeye havale edecektir. Daha kesin teslimat tahminleri için bölgenizdeki kurye servisiyle iletişime geçin. Teslimat süreniz, adres türünüzü de (kentsel, kırsal veya ticari) etkileyebilir.

Uluslararası Avustralya Postası teslimat süreleri
Australia Post, her biri teslimatınızı varış noktasına ne kadar hızlı göndereceklerini etkileyen dört uluslararası gönderme katmanına sahiptir.

Ekonomi Deniz Paketi (en uygun fiyatlı seçenek) için nakliye süreleri üç aya kadar uzayabilir.

Standart Gönderi bir sonraki basamaktır ve paketinizin oraya ulaşması 10 iş günü ile 15 iş günü arasında sürebilir.

Siparişinize daha erken ihtiyacınız varsa, 7-12 iş günü içinde size ulaştırmak için Ekspres Paket sunarlar.

En hızlı ve en maliyetli seçeneği, paketinize bir hafta içinde ihtiyacınız varsa ancak daha fazlasını ödeyebilecek durumdaysanız ideal olan Kurye Gönderisidir. Kurye Hizmeti, iki ila dört iş günü içinde teslimatı garanti eder.

Kayıp ve teslim alınmayan Australia Post teslimatları
Australia Post’un sattığı ek paket sigortasını satın almadıysanız, yüz Avustralya dolarına kadar geri ödeme almaya hak kazanabilirsiniz.

Öte yandan, teslimatınızın değeri bu tutardan daha önemliyse ve Australia Post’tan sigorta yaptırdıysanız, size maksimum 5.000 Avustralya Doları tutarında geri ödeme yapacaklardır.

Australia Post teslimatını kaçırırsanız ne olur?
Avustralya Postası, etrafta kabul edecek kimse yoksa paketinizi kapınıza bırakacaktır. Ancak bir teslimatın imza gerektirdiğini veya kuryenin evinize erişemediğini varsayalım.

Bu durumda, kutu bir Australia Post şubesine gönderilecek ve 48 saat içinde teslim alınması için hazır hale getirilecektir. Siparişiniz nihai varış noktasına ulaştıysa, ülkenin yerel kurye servisiyle iletişime geçmelisiniz.

Australia Post bir paketi ne kadar süreyle elinde tutacak?
Postane paketi size ulaştıramazsa, paketinizin güvenli bir Australia Post şubesine teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Paketinizi aşağıdaki Avustralya Postanesine iletmeden önce 48 saat boyunca o konumda tutacaklar.

Australia Post, paketinizi bir Postaneye teslim ettikten sonra , paketi bir hafta ile bir yıl arasında herhangi bir yerde saklayabilir. Bundan sonra, Australia Post paketi gönderene iade edecektir.

Ancak, Australia Post, uluslararası ürününüz gümrükten geçtikten sonra teslimatı yerel bir kuryeye aktaracaktır. Australia Post öğenizi geciktirirse yerel kuryenin bir bekleme süresi olabilir, bu nedenle ayrıntılar için doğrudan kuryeyle iletişime geçmeniz en iyisidir.

Australia Post paketiniz yoksa ne yapmalısınız?
Australia Post paketinizi gönderdiyse ancak siz paketi almadıysanız, takip numaranızı kullanarak paketin durumunu öğrenin.

Paketiniz en son Avustralya dışındaysa Australia Post ile iletişime geçin. Paketinizin en son teslimat ülkesinde güncellendiğini biliyorsanız, yerel kurye ile iletişime geçin.

Ancak, teslimatınız gümrükte takılabilir veya başka bir tür gecikmeyle karşı karşıya kalabilir. Ayrıca, siparişiniz için bir imza gerektiğinden, teslimat süreci boyunca ulaşılamaz durumda olmanız da mümkündür.

Australia Post takibi ile ilgili SSS
Referansınız için daha sık sorulan sorulardan bazılarını burada bulabilirsiniz.

Australia Post teslimatı hızlı mı?
Auspost teslimatı, değişen tarifeler ve genişleyen paket hacimleri olan Covid-19 zorluklarına rağmen hızlı ve güvenilirdir.

Bir Australia Post paketini adrese göre takip edebilir miyim?
Bir Auspost paketini adrese veya isme göre takip edemezsiniz. Bunun yerine paketinizin 13 harf ve rakamdan oluşan takip numarasına ihtiyacınız var.

Australia Post paketimin gümrükte takılıp takılmadığını nasıl anlarım?
Australia Post ile siparişinizin durumunu kontrol ettiğinizde, gümrükten çekmesi gerektiği için teslimat tarihinizi askıya aldıklarını görebilirsiniz.

Çoğu durumda, uluslararası ve yerel gümrük acenteleri yurt dışından gelen postaları teslimat yoluna devam etmeden önce denetler.

Karantina ve gümrük görevlilerinin paketinizi daha uzun süre kontrol etmesi gerekebilir. Genellikle bunun nedeni, daha fazla denetimin gerekli olması veya ithalat vergilerini ödemeniz gerekmesidir.

Australia Post iletişim:

Müşteri hizmetleri00 61 3 8847 9045

Websitesi: https://auspost.com.au

 

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir