Pin

JD Logistics, Dünyanın İlk Tedarik Zinciri Emisyon Yönetimi Platformunu Piyasaya Sürüyor

JD Logistics, Tüm Çin Çevre Federasyonu Yeşil Tedarik Zinciri Komitesi ile işbirliği yaparak, dünyanın ilk Tedarik Zinciri Emisyon Yönetimi Platformunu (SCEMP) başlattı. 11 Nisan 2023’te piyasaya sürülen bu platform, sektörün karbon ayak izi hesaplamalarını doğru bir şekilde yapacak ve ülkenin karbon emisyonlarının azaltılması hedefine katkı sağlayacak.

Pin

SCEMP, 140’tan fazla karbon emisyonu faktörünü hesaplayabilen ve belirleyebilen bir platformdur. Karayolu taşımacılığı için kullanılan bu platform, işletmelerin karbon azaltımı için verimli ve uygun maliyetli stratejiler belirlemelerine yardımcı olacak. JD Logistics, karbon ayak izlerini azaltmada destek sağlamak için dünya lideri laboratuvar, muayene ve belgelendirme hizmetleri sunan Bureau Veritas (BV) ile bir ortaklık sözleşmesi imzaladı.

SCEMP, şirketlerin karbon emisyonlarını izlemelerine, çevresel etki raporlarını dışa aktarmalarına, mobil emisyon kaynaklarını (MRV) doğrulamalarına ve tedarik zinciri lojistik taşımacılığı için hesaplama modelleri oluşturmalarına olanak tanıyor. Tüm işlevler ve sonuçlar, resmi ve küresel düzenlemelere ve standartlara uygun olarak gerçekleştiriliyor. SCEMP, özel sektör ve hükümetin karbon emisyonu azaltma hedeflerine ulaşmak için daha iyi stratejiler ve girişimler tasarlamalarına yardımcı olacak kapsamlı veri analizi, değerlendirmeler ve çeşitli karbon muhasebesi yöntemleri sunuyor.

JD Logistics ve BV arasındaki ortaklık, lojistik liderlerine karbon ayak izlerini düşürme konusunda ilham verirken, sektörün çevre ve sürdürülebilirlik konularına daha fazla dikkat etmesi için de bir fırsat sunuyor. SCEMP‘nin ardından, JD Logistics ve BV, işletmelerin ESG derecelendirmelerini iyileştirmek için daha fazla destek sunacaklar.

KAYNAK

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir