Pin

Zalando, Avusturya, Almanya, İrlanda ve Birleşik Krallık’ta ChatGPT Destekli Moda Asistanını Başlatacak

Avrupa’nın önde gelen moda ve yaşam tarzı çevrimiçi platformu olan Zalando, OpenAI ChatGPT tarafından desteklenen bir AI moda asistanının beta sürümünü piyasaya sürmeyi planlamaktadır. Bu yeni özellik, Zalando kullanıcılarına daha iyi bir alışveriş deneyimi sunmayı amaçlamaktadır.

Pin

Gelişmiş yapay zeka teknolojisi ve kapsamlı ürün çeşitliliği ile donatılan yeni alışveriş asistanı, müşterilerin Zalando’da aradıkları ürünleri daha hızlı ve kolay bir şekilde bulmalarına yardımcı olacak. Artık alışveriş yapanlar, ihtiyaç duydukları ürünleri bulmak için manuel olarak sitenin sayfalarında gezinmek zorunda kalmayacaklar. Yeni özellik sayesinde, müşteriler kelimeler veya moda terimleri kullanarak aradıkları ürünlere daha doğal bir şekilde erişebilecekler.

Zalando‘nun moda asistanı, kullanıcıların tercihlerine göre hangi tür kıyafetlerin uygun olduğunu belirlemek için terimleri ve girdileri analiz edebilir. Ayrıca, kullanıcıların arama sonuçlarını iyileştirmek için girdi eklemelerine de izin verir. İleride yapay zeka asistanı, geçmiş siparişleri ve takip edilen markaları analiz ederek müşterilere daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak için tercihleri de dikkate alacaktır.

Zalando‘nun moda asistanı, İngilizce ve Almanca dillerinde sınırlı bir müşteri grubu için baharın gelmesine kadar deneme sürümü olarak sunulacaktır. Hizmet, Avusturya, Almanya, İrlanda ve Birleşik Krallık‘ta kullanıma sunulacaktır.

Zalando Kişiselleştirme ve Tavsiye Başkan Yardımcısı Tian Su, “Zalando’da müşterilerimiz her zaman yaptığımız her şeyin merkezinde yer aldı. 15 yıldır Avrupa’da moda e-ticaretinde lider olarak, müşterilerimizin alışveriş deneyimini geliştirmek için sürekli olarak yeni teknolojileri benimsedik. ChatGPT’yi denemekten heyecan duyuyoruz ve değerli müşterilerimizin daha fazla moda keşfetmelerine yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.

KAYNAK

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir